09 تیر

امضاء تفاهم نامه همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی میان دانشگاه فرهنگیان و موسسه آموزش عالی مهرالبرز

خواندن

463 دفعهتفاهم نامه همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی میان دانشگاه فرهنگیان و موسسه آموزش عالی مهرالبرز به امضاء دکتر خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان و دکتر کمال خرازی رئیس هیئت امنای موسسه آموزش عالی مهر البرز رسید.

دکتر خنیفر تاکید کرد: استفاده از ظرفیت های جواری به ویژه در آموزش برای ارتقاء کمی و کیفی

دکتر خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان در جلسه امضاء تفاهم نامه با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت؛ معلم مشتاق و مهارت دیده نیاز دارد نه معلم جوینده منفعت، گفت: این مهم از معبر آموزش صورت خواهد گرفت؛ آموزش بدون لحاظ تحولات جهانی امکان پذیر نیست.
رییس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به گستردگی و پراکندگی دانشگاه فرهنگیان در ۹۷ پردیس و مرکز در ۳۱ استان، آن را از جمله دانشگاه های بزرگ دانست و افزود: این دانشگاه در حال حاضر قریب هفتاد هزار دانشجو دارد، همچنین ۴۱ هزار ردیف قطعی پذیرش دانشجو معلم و مهارت آموز ماده 28 (۱۲ هزار ردیف مهارت آموز ۲۵ هزار ردیف  دانشجوی پیوسته ۴و  هزار باقیمانده سال پیش) را  نیز دریافت کرده است.
وی با بیان ویژگی های تحصیل در دانشگاه فرهنگیان مانند شبانه روزی بودن بر استفاده از ظرفیت های جواری به ویژه در آموزش برای ارتقاء کمی و کیفی تاکید کرد.
دکتر خنیفر در ادامه با اشاره به هفت دوره آموزشی تاریخ، تصریح کرد: در حال حاضر در دوره فرا مدرن هستیم که ورود کامپیوتر، حضور مدارس چند رسانه ای، مدارس رادیویی، شکست آموزش مدرسه ای، شکست بافت شانه تخم مرغی کلاس ها در دنیا،  شروع دوران همه گیری تلفن همراه، عصر شبکه ای  و عصر شروع مهاجرت در جا (کوچ مجازی)از ویژگی های آن است.
وی با بیان اینکه در این دوره دانش آموزان از گیرندگان آموزشی به چریک های آموزشی تبدیل شدند، خاطر نشان کرد: در این دوره رقبای نامرئی تعلیم و تربیت زیاد شده و در  عصر ملتهب تغییر  باید به آموزش های جدید پناه ببریم.
رییس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به ورود به سازمان های شیشه ای و تمرکز زدایی در حال حاضر، گفت: در آموزش تنها مدرسه و دانشگاه آموزش نمی دهد و نیاز به آموزش های تکمیلی، جواری و دهلیزی است و باید رویکرد شناسایی امکانات آینده،  آموزش شناور و غیر ثابت داشته باشیم.
وی با بیان اینکه اکنون می تواند آموزش همه جا اتفاق بیافتد، تصریح کرد:  مشارکت در تقسیم وظایف و استفاده از امکانات سایر موسسات طی چنین تفاهم نامه هایی می تواند یک برگ برنده باشد.
دکتر خنیفر با اشاره به ماموریت مهم  دانشگاه فرهنگیان و حساس آن در تربیت معلمان آینده گفت: آمادگی داریم از تمام ظرفیت ها و امکانات که می تواند برای تربیت معلم تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی کمک کند، استفاده کنیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با امضاء تفاهم نامه با موسسه آموزش عالی مهرالبرز در ارتباطات مشترک و  با استفاده از ظرفیت ها در دانشگاه فرهنگیان بتوانیم در کنار کمیت به سمت ارتقاء کیفیت حرکت کنیم.
 رحیم عبادی:  بحث کیفیت دغدغه اصلی ما در نظام آموزشی است
دکتر رحیم عبادی سرپرست موسسه آموزش عالی مهرالبرز، اولین دانشگاه مجازی ایران که به نمایندگی از دکتر خرازی در آیین تبادل تفاهم نامه حضور داشت، با تاکید بر محوریت فراگیر در مدار آموزش و نقش تسهیل کننده موسسات آموزش عالی، گفت:  بحث کیفیت دغدغه اصلی ما در نظام آموزشی است، اگر ما بتوانیم در سطوح پایه و آموزش و پرورش کیفیت را توسعه دهیم بسیاری از مسائل کشور تامین خواهد شد.

 

  وی با بیان اینکه سیستم های آموزش الکترونیک، امکان گسترش دسترسی آسان، کاهش هزینه ها  و تنوع منابع را برای فراگیر فراهم می سازد، اظهار کرد: تحولات اجتماعی حرکت در این سمت را الزام آور می کند و باید آموزش الکترونیکی در سطح آموزش و پرورش و آموزش عالی به صورت گسترده  دنبال می شود.

سرپرست موسسه آموزش عالی مهر البرز، با اشاره به حضور و استفاده از اساتید برتر و برنامه های آموزشی مطلوب در مهرالبرز، خاطر نشان کرد: نهاد آموزشی چابک و منعطف است که می تواند در زمان کوتاه، خدمات بسیار گسترده ای را ارائه دهد.

وی با بیان اینکه مهمترین وضعیت رقابتی ما کیفیت است، بر همکاری همزمان تیم تکنولوژی و پداگوژی در آموزش ها تاکید و اظهار کرد: دغدغه اصلی ما یادگیری و کیفیت است، یادگیری هدفمند و توسعه هوشمند شعار موسسه آموزش عالی مهر البرز است.

عبادی با تاکید بر ضرورت همراهی دانشگاه فرهنگیان با تحولات و گسترش آن به بدنه تعلیم و تربیت، ابراز امیدواری کرد: این ظرفیت ایجاد شده می تواند به عنوان تجربه ای موفق برای دانشگاه ها ازجمله دانشگاه فرهنگیان مورد  استفاده قرار گیرد و در این مسیر با تمام امکان در خدمت دانشگاه فرهنگیان خواهیم بود.

در پایان پس از بررسی زمینه های همکاری های دوجانبه مقرر شد کارگروهی تخصصی برای اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه با حضور نمایندگانی هر دو طرف تشکیل شود.

نظر دادن

با ما در ارتباط باشید

خط ویژه: 57658-021

فاكس:89788886-021 

نشانی دانشگاه

تهران- خیابان کارگرشمالی- خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، تقاطع دانش ثانی، شماره 36
کدپستی: 1413913141(گوگل مپ)